ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Zaproponowała nam Weronika Dobrowolska (studentka UZ) i poprowadziła warsztaty rysowania komiksów dla początkujących. Efekty pracy grupy scenarzystów i rysowników zobaczymy na wystawie Galerii Pakamera jeszcze w marcu. Warsztaty o tej tematyce odbędą się również dla uczniów naszego Internatu. Zapraszamy. Naprawdę warto. Zobacz to na Facebooku

22 grudnia 2015 r. Ostatni dzień w szkole przed feriami świątecznymi to tradycyjne klasowe wigilie, a także  w tym roku, Zimowy konkurs kulinarny. Przy dźwiękach kolęd odbywały się konkursy i degustacje. Nagrodę za najlepsze ciasto, choć konkurencja była duża i jury nie miało łatwego zadania, otrzymała Kinga Gawrońska z kl. 1ta. Kolejno drugie miejsce zajęli Staszek Petryk z kl. 3ta, a trzecie Dawid Jarmołowicz z kl. 2b. Najlepiej ozdobiła świąteczne pierniczki drużyna  z klasy 3a – Patryk Daszkiewicz i Patryk Olesiński, drugie miejsce zajęli Mateusz Kiszkowski  i Kuba Cyptor z kl. 1ta, a trzecie Piotr Szmagier i Krzysztof Kostrzewa z 2b. najładniejszą aranżację świątecznego stołu przygotowały Karolina Czerwienka i Karolina Matera z kl. 2ta, drugie miejsce zdobyły Natalia Piwecka i Joasia Czerkawska z kl. 3ta, a trzecie Karolina Iks i Klaudia Pieńkosz z kl. 4 ta.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji na szkolnej stronie FB.

 

15 grudnia w naszej szkole odbył się wernisaż wystawy "Martwa natura" udostępnionej nam przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Obejrzeliśmy prace fotograficzne będące plonem jesiennego konkursu fotograficznego. Pani Alina Gajec - historyk sztuki, zapoznała nas z historią malowania martwych natur na przestrzeni dziejów, obejrzeliśmy prace dawnych mistrzów w albumach i reprodukcje obrazów. Następnie chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności fotografując wybrane kompozycje. Efekty ich działań można zobaczyć na szkolnej stronie www.facebook.com/ZSZPBO i zagłosować na najlepsze zdjęcie. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Listopadowy Przystanek Literacki poświęcony był "Mistrzowi i Małgorzacie" Michaiła Bułhakowa. Obok tekstu można było przeczytać
najbardziej znane cytaty z książki, poznać jednego z najbardziej demonicznych kotów w literaturze - Behemota. Prezentacja książki dobrze
wpisała się w andrzejkowy klimat dnia.

Uczniowie klasy 1TA wraz z pedagogiem szkolnym p. Małgorzatą  Mejzą uczestniczyli w spotkaniu organizowanym przez Towarzystwo Rozwoju Rodziny w klubie 4 Róże, który co roku solidaryzuje się  z ofiarami HIV/AIDS. Właśnie nastolatki, wbrew obiegowym opiniom,  najczęściej ulegają zakażeniom HIV, powodem może być nieodpowiedzialny stosunek seksualny czy wizyta u kiepskiego tatuażysty. Warto o tym mówić i pamiętać. Po spotkaniu na deptaku zapłonęła czerwona wstążka ułożona przez młodzież  ze zniczy.

Tu relacja TV Lubuska z tego wydarzenia

Uczestnicy Forum szukali odpowiedzi na pytania jak zachęcić uczniów do szkolnictwa zawodowego, jak pomóc przedsiębiorcom narzekającym na brak wykwalifikowanych pracowników? Coraz częściej prowadzone są klasy patronackie, wprowadza się kształcenie dualne. Właśnie o tym mówiła na konferencji p. Katarzyna Niedźwiecka – dyrektor naszej szkoły. W ZSZ PBO Sp. z o.o. od początku istnienia szkoły (czyli ponad 50 lat) młodzież uczy się w systemie dualnym, czyli połączeniu praktyki zawodu u pracodawcy i nauki w szkole. W panelu dyskusyjnym „Szkolnictwo zawodowe wobec oczekiwań i wymagań rynku pracy” uczestniczyli m.in. przedstawiciele placówek, z którymi szkoła współpracuje w różnych zakresach: LUMEL S.A., Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Uniwersytet Zielonogórski, Gobi Transport Sp. z o.o. S.K.A.

27 marca (czwartek) 2014 r. odbędzie się druga edycja ogólnopolskiej akcji społecznej "Czytam w podróży... Herberta", która jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. Partnerami akcji są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza. Partnerem strategicznym II edycji akcji jest Alior Bank. Projekt realizowany jest w ramach kampanii "Pan Cogito". 
Wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną przyłączyliśmy się do akcji. W najbliższy czwartek  na szkolnych korytarzach oraz w bibliotece będzie można otrzymać zakładki  do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta.
Początek strony