ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

W dniu 14 listopada w naszej szkole pracownicy Katedry Sportu i Promocji Zdrowia przeprowadzili wśród uczniów badanie składu ciała metodą BIA. Badanie pozwoliło wszystkim zainteresowanym na indywidualną ocenę składu ciała ze szczególnym uwzględnieniem zawartości tłuszczu, beztłuszczowej masy ciała, masy mięśniowej i wody całkowitej. Wskaźnik BMI wskazał ewentualne odstępstwa od prawidłowej masy ciała, a wskaźnik otłuszczenia visceralnego zwrócił uwagę na groźny tłuszcz brzuszny. Uzupełnieniem badania był pomiar ciśnienia krwi oraz krótka ankieta dotycząca samooceny zdrowia i aktywności fizycznej.

Nikogo już nie trzeba przekonywać, że warto jak najszybciej zadbać o własne zdrowie! 

 

Początek strony