ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

16 marca w Zielonej Górze w Sali kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego odbyły się warsztaty multimedialne LubuskiE-młodzież, wśród 100 uczestników znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: Gabriela Ślecka, Magdalena Osiewała, Hubert Mulica i Dawid Korwel z kl. I ta.

Warsztaty odbyły się w ramach programu Młodzi On-Life. Głównym tematem pracy wszystkich grup była teza „Nie na moim podwórku”. Zadaniem uczniów było znalezienie argumentów za i przeciw dlaczego nie chcą „u siebie” farmy słonecznej, kopalni gazu, elektrowni wodnej i jak przekonają do swoich racji lokalne środowisko. W efekcie powstały trzy kampanie wizerunkowe w mediach. Grupa, w której pracowali nasi uczniowie zajmowała się elektrownią wodną. Uczniowie pracowali za pomocą telefonów, tabletów i komputerów, wykorzystano media społecznościowe, utworzono strony internetowe. To było świetne spotkanie, pozwoliło na poznanie nowych form działania i nawiązanie ciekawych znajomości.

Więcej na:

https://www.facebook.com/Nie-na-moim-podw%C3%B3rku-elektrownia-wodna-642048672670211/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

https://www.facebook.com/mlodzionlife/

Początek strony