ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Podróżnik Stanisław Leszczyński, który gościł już u nas w szkole, odwiedził też w dniu 30 maja nasz internat .

Fascynująco opowiadał o swojej rowerowej podróży przez Amerykę Południową .Dzięki jego zdjęciom i filmom nasi wychowankowie mieli możliwość wzięcia udziału w żywej lekcji geografii. Pan Stanisław zajmująco opowiadał o przyrodzie tamtego regionu świata oraz o różnicach kulturowych między Europą a takimi, egzotycznymi dla nas krajami jak Chile, Ekwador, Peru i Boliwia.

Przekonał nas, że odrobina determinacji pozwala spełniać marzenia, które wydają się nierealne, zmotywował też młodzież do efektywniejszej nauki języków obcych, podkreślając, jak ważna jest znajomość języka w obcym kulturowo kraju.

Początek strony