ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

 

100 lat praw kobiet

Wystawa

W roku 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę otworzyliśmy wystawę "100 lat praw kobiet". Pokazaliśmy ilustrowaną historię walki o prawa kobiet, przyznanie praw wyborczych, część współczesna  zilustrowana została  grafikami Marty Frej.

Nasz gość specjalny dr Anita Kucharska-Dziedzic, prezeska Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA, opowiedziała nam o uwarunkowaniach kulturowych w których funkcjonujemy i jakie towarzyszyły i towarzyszą nadal kobietom w walce o swoje prawa. Było to inspirujące i dające do myślenia wystąpienie.

Wydarzenie było inauguracją sezonu wystawienniczego Szkolnej Galerii Pakamera.

Wydarzenie zorganizowano przy współpracy p. Małgorzaty Mejzy - pedagoga szkolnego. Za eksponaty wystawiennicze dziękujemy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej, Ewie Awińskiej i Katarzynie Sobeckiej-Woźny.

Początek strony