ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Pracownia CKP to miejsce, gdzie uczniowie ZSZ PBO zdobywają wiedzę i umiejętności w kwalifikacjach budowlanych.

To również  miejsce, gdzie odbywają się praktyczne egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie - Ośrodek Egzaminacyjny OKE.

Ludwik Wojdarski – kierownik szkolenia praktycznego

Centrum Kształcenia Praktycznego 

ZSZ PBO Sp. z o.o. w Centrum Kształcenia Praktycznego współpracuje z firmą ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. światowym liderem w produkcji wełny skalnej - dostawcą produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych.

Efektem współpracy jest:

- zbudowanie w CKP konstrukcji poddasza w pełnych wymiarach w celu przeprowadzania pokazów z dociepleń wełną skalną. Konstrukcja poddasza służy także uczniom do nauki w kwalifikacji montaż systemów suchej zabudowy;

- nakręcenie filmu instruktażowego na temat dociepleń ścian zewnętrznych z wykorzystaniem skalnej wełny ROCKWOOL;

- wykonanie ściany murowanej na zewnątrz CKP o wymiarach 12m/2m, która będzie służyła do ćwiczeń przy układaniu dociepleń i innych prac z tym związanych;

Ściana powstanie na koszt firmy ROCKWOOL, a wykonana zostanie przez uczniów naszej szkoły. W zamian CKP zostanie wyposażony w elektronarzędzia i inne materiały;

- przygotowanie w CKP wzornika z próbkami różnego rodzaju dociepleń;

- systematyczne prowadzenie szkoleń dla najlepszych wykonawców branży budowlanej należących do klubu SuperWykonawca ROCKWOOL;

- prowadzenie szkoleń i pokazów dla uczniów naszej szkoły na temat materiałów izolacyjnych ze skalnej wełny mineralnej.

06.03.14r.  w szkolnym Centrum Kształcenia Praktycznego  w ramach akcji "Zabawa na Zimnej" gościlismy gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum w Przylepie. Uczniowie z zapałem młodego budowlańca poznawali tajniki murowania, kładzenia płytek, tapet i tynków struktralnych. Gimnazjalistów w praktycznych ćwiczeniach wspierali  fachową wiedzą instruktorzy praktycznej nauki zawodu i uczniowie z klasy 2a. 

   
   
   
  
    
   

W CKP uczniowie wraz z instruktorami nauki zawodu zadbali o ptaki przed nadchodząca zimą i postawili karmnik. Systematycznie dokarmiają ptaki dostarczając im smakołyków :) 
Pozdrawiamy "monterów" karmnika:) uczniów klasy Ia Szymona Krasowskiego i Pawła Bartnika:)

10.X.13r. w CKP odbyło sie spotkanie pracowników branży budowlanej z Holandii z przedstawicielem firmy  "Fast a Rockwool Company" mające na celu zapoznanie sie i naukę systemowych dociepleń budynków wełną mineralną. Dodatkowo omówiono zasady gruntowania ścian, przyklejania wełny i siatki oraz układania struktury. Czynny udział w zajęciach praktycznych wzięli uczniowie z klasy 2a, 3a oraz 2 ta, którzy przygotowali podłoża pod wykonywane pracy i przyglądali się pokazowi przedstawiciela firmy "Fast a Rockwool Company".

  

 

Katarzyna Niedzwiecka

Już po raz kolejny w Centrum Kształcenia Praktycznego gościliśmy uczniów z Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze   oraz uczniów z  „ Ehm Welk”  z Lübbenau w Niemczech.
Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze  realizuje projekt pt. „Ponadgraniczna preorientacja zawodowa oraz międzykulturowa aktywność” , finansowany przez Polsko Niemiecką Wymianę Młodzieży za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa- Nysa –Bóbr”.
Uczniowie w ramach projektu uczestniczyli  w  zajęciach praktycznych, podczas których  poznawali specyfikę przeróżnych zawodów.  Młodzież z naszej szkoły odbywająca praktykę w CKP  wraz z instruktorami praktycznej nauki zawodu uczyli uczestników projektu malowania, tapetowania, tynkowania oraz kładzenia płytek.   Takie warsztaty to nie tylko doskonały sposób praktycznej nauki zawodu, ale również świetna zabawa.  Uczniowie pracowali w grupach mieszanych, co skłaniało ich do rozmów w języku niemieckim.
Po raz kolejny w ramach projektu polsko-niemieckego  zajęcia praktyczne w CKP wszystkim bardzo się podobały.

   

Katarzyna Niedzwiecka

Początek strony