ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Już po raz kolejny w Centrum Kształcenia Praktycznego gościliśmy uczniów z Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze   oraz uczniów z  „ Ehm Welk”  z Lübbenau w Niemczech.
Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze  realizuje projekt pt. „Ponadgraniczna preorientacja zawodowa oraz międzykulturowa aktywność” , finansowany przez Polsko Niemiecką Wymianę Młodzieży za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa- Nysa –Bóbr”.
Uczniowie w ramach projektu uczestniczyli  w  zajęciach praktycznych, podczas których  poznawali specyfikę przeróżnych zawodów.  Młodzież z naszej szkoły odbywająca praktykę w CKP  wraz z instruktorami praktycznej nauki zawodu uczyli uczestników projektu malowania, tapetowania, tynkowania oraz kładzenia płytek.   Takie warsztaty to nie tylko doskonały sposób praktycznej nauki zawodu, ale również świetna zabawa.  Uczniowie pracowali w grupach mieszanych, co skłaniało ich do rozmów w języku niemieckim.
Po raz kolejny w ramach projektu polsko-niemieckego  zajęcia praktyczne w CKP wszystkim bardzo się podobały.

   

Katarzyna Niedzwiecka

Początek strony