ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Gimnazjaliści poznają u nas zawody

W dniach 10-13 września br. gościliśmy w Centrum Kształcenia Praktycznego ZSZ PBO na ul. Zimnej uczniów z Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze i uczniów z Lübbenau. W praktyce młodzież poznawała specyfikę zawodów: malarza i tynkarza.
W ramach projektu, uczniowie z zapałem uczyli się:
- układania płytek ściennych;
- malowania ścian farbami dekoracyjnymi i zwykłymi;
- układania tynków strukturalnych na ścianach według własnego pomysłu;
- tapetowania ścian tapetami różnego typu.

Nauka odbywała się pod czujnym okiem instruktorów CKP ZSZ PBO: A. Kmiecika i A. Brożyny. Nadzór nad całym projektem „Preorientacja zawodowa” w zawodach budowlanych sprawował kierownik CKP ZSZ PBO R. Błażewicz

Działania te były efektem realizowanego przez Gimnazjum nr 3 projektu „Preorientacja zawodowa”, finansowanego przez Polsko - Niemiecką Wymianę Młodzieży za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa- Nysa – Bóbr”.
Organizacja takiej formy współpracy uzyskała bardzo dobra ocenę, czego efektem jest propozycja podpisania trójstronnej współpracy między szkołami.

Początek strony