ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Podsumowanie działań w projekcie  "Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra-projekty realizowane poza formułą ZIT"  w I semestrze 2021/2022. 

Nadszedł czas na podsumowanie kolejnych działań zrealizowanych przez uczniów i nie tylko. 

43 uczniów odbyło staż wakacyjny u pracodawców w takich firmach jak Lumel, Oś Eko, PGNiG, MZK i wielu prywatnych przedsiębiorców. Nie tylko uczniowie, a także 2 nauczycieli miało możliwość wdrożyć się w nowe technologie na obszarze budowlanym oraz mechanicznym poprzez  odbycie stażu. Z uwagi na trudną sytuację nie udało się zgodnie z przyjętym planem zrealizować wszystkie kursy dla uczniów.   

We wrześniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Zielonogórskim WEZ oraz  

WBAIS . Połączenie teorii z praktyką to jest to co młodzież lubi najbardziej.  

W listopadzie odbyło się szkolenie CAN/LIN- BUS, FlexRay, MOST – magistrale danych w samochodach dla mechaników oraz kierowców mechaników, organizowane przez Centrum Szkolenia Motoryzacji Autoelektronika Kędzia 

Kontynuowany był kurs prawo jazdy kat. B . W drugim semestrze planowany jest kurs koparko-ładowarki oraz magistrale danych w samochodach. 

Zawodowcy

Poprawa dostępności oraz warunków kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra.

Początek strony