ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Zawodowcy

Poprawa dostępności oraz warunków kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra.

Dnia 7.10 klasa 3c sp w zawodzie operator obrabiarek skrawających odwiedziła Park Technologiczny Interior w Nowej Soli.

Uczniowie mogli poznać zasady rekrutowania do firm położonych w strefie przemysłowo-ekonomicznej w Nowej Soli. Dowiedzieli się o możliwościach pracy jako uczniowie, a w przyszłości jako dorośli. Poznali zasady tworzenia cv oraz otrzymali informacje na temat tego jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna. Szkolenie z tej dziedziny przeprowadziła pani rekruter z firmy Exact Systems.

Uczniowie przeszli na halę przemysłową firmy TopTech, gdzie zostali oprowadzeni poznając charakter pracy przy maszynach CNC. Zapoznali się z charakterem pracy na hali.

Na koniec, dzięki panu Markowi Kokotowi, uczniowie poznali Laboratorium badań korozyjnych i skanowania 3D. Przeprowadzane są tam badania w komorze korozyjnej przyśpieszające niszczenie materiałów nawet 100 krotnie do czasu rzeczywistego, natomiast skanowanie 3D pozwalana na dokładną analizę jakości wyprodukowanych elementów.

Serdecznie dziękujemy Firmie Park Technologiczny Interior za umożliwienie zwiedzania firmy oraz pani Klaudii z firmy Exact Systems za szkolenie w kierunku zawodoznawczym.

Początek strony