ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

O9.12.2015r. (w środę) odbył się Turniej Mikołajkowy Piłki Halowej Chłopców. Do udziału zgłosiło się 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Mecze w rundzie zasadniczej odbywały się w systemie „każdy z każdym”; liczba zawodników znajdująca się na placu gry była ograniczona do trzech, stąd też rola bramkarza miała charakter rozwojowy; nie skupiał się on wyłącznie do obrony bramki

Zapraszamy do Galerii

… wręcz zmuszony był do inicjowania akcji swojej drużyny stąd też gra była bardziej intensywna i absorbowała w istotny sposób wszystkich zawodników drużyny, co zwiększało tempo gry i intensywność poszczególnych spotkań. Czas gry wynosił 7 minut (ciągły) bez zmiany połów. Drużyny przystąpiły do rozgrywek bardzo zmotywowane; chęć osiągnięcia sukcesu przyświecał każdej z ekip, co powodowało często starcia na boisku, ale wszystko w granicach zdrowych, sportowych ambicji. Do rundy podstawowej awansowały pierwsze dwie ekipy z każdej grupy tworząc tzn. „finały”; które rozgrywane były w tym samym systemie jak w grupach z tym, iż czas trwania kolejnych meczów został wydłużony do 12 minut. Po zaciętych i wyrównanych spotkaniach został wyłoniony ostateczny zwycięzca; a okazała się nim drużyna klasy II A „BERSEKERZY” (Berski Daniel, Uller Kamil, Kłosek Andrzej, Przybylski Dawid), drugie miejsce zajęła I B „CHOMIKI”(Szewczak Paweł, Darul Kamil, Poniedziałek Hubert), na trzeci stopień podium wskoczyła IV Ta "FC NAM SIĘ NIE CHCE” (Stando Dawid, Bocman Radosław, Lawencki Maciej, Stefaniak Adrian). Wszystkie drużyny z grupy „finałowej” zostały nagrodzone słodkimi upominkami jednak podziękowania należą się wszystkim klasom uczestniczącym w tym turnieju; stworzyły niepowtarzalny klimat utrzymany w zdrowej, sportowej walce a zaangażowanie niejednokrotnie przewyższało te, które możemy oglądać na boiskach polskiej ekstraklasy. Gratulacje….

Zapraszamy ponownie za rok !!!

Początek strony