ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

W środę 04.11.2015r odbył się towarzyski mecz szóstek piłkarskich na orliku przy Zespole Szkół Budowlanych; gospodarzem i inicjatorem spotkania był Zespół Szkół Zawodowych PBO a rywalem Zespół Szkół Ekonomicznych.

Mecz ze względu na charakter miał wymiar typowego sparingu, którego celem była integracje młodzieży, rywalizacja z duchu fair play; przy tym stanowił on jeden z etapów selekcji przed rozgrywkami, jakie czekają obie drużyny na wiosnę. Wynik był wiec sprawą drugorzędną. Od samego początku inicjatywę przejęła bardziej zgrana i doświadczona drużyna ZSE; obejmując szybko prowadzenie i podwyższając je już w drugiej minucie do dwóch bramek, wykorzystując indywidualne błędy i brak zdecydowania obrony. Liczne straty i mały chaos w poczynaniach poszczególnych piłkarzy spowodował, iż do przerwy wynik na tablicy przedstawiał się niekorzystnie (0:3). Początek drugiej połowy napawał optymizmem zdeterminowani i wodzący większą wiarą zawodnicy Zespoły Szkół Zawodowych PBO szybko odrobili dwie bramki; nawiązując kontakt. Decydująca jednak okazała się 40 minuta, w której nasz zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego; to miało wpływ na dalszy przebieg spotkania, zamiast remisu i uspokojenia gry, wdarła się niepewność a gra bardziej rwana i mniej płynna. Do końca uczniowie ZSZ PBO walczyli o zmianę wyniku; otwierając grę, ale tym samym narażając się na kontry zawodników ZSE, co skrupulatnie wykorzystali w ostatnich minutach podwyższając wynik na końcowe 2:5. Zawodników naszej szkoły czeka wiec jeszcze dużo pracy zarówno nad taktyką zespołową jak i techniką indywidualną poszczególnych piłkarzy. Z czasem większe zgranie i doświadczenie powinno przynieść zamierzony efekt jednak będzie to wymagało dużo pracy jednak zapału i chęci pewnie nie zabraknie

Rok szkolny 2023/2024

Zawodowcy

Poprawa dostępności oraz warunków kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra.