ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Inicjatorem Dnia Drzewa był amerykania Julius Sterling Morton, znawca i miłośnik przyrody.

Do Europy idea Mortona trafiła w 1951 roku. Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa postanowiła, że we wszystkich krajach członkowskich obchodzony będzie każdego roku Światowy Dzień Drzewa.

W Polsce Dzień Drzewa odbywa się od około 2002 r. w dniu 10 października. W ramach tego święta w naszej szkole prowadzony był program edukacji ekologicznej oraz 15.X. został zorganizowany ogolnoszkolny konkurs wiedzy o lasach. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas technikum i zawodowych.

WYNIKI KONKURSU

I MIEJSCE
KACPER KEMPA, kl.I Ta

Kacper uzyskał 19 na 21 punktów!

II MIEJSCE
DAMIAN STASIAK, kl.I a

III MIEJSCE
RAFAŁ ŚNIEGUŁA, kl.I Ta

ZALEDWIE O JEDEN PUNKT MNIEJ UZYSKALI:
JAKUB BOROWCZAK, kl.I Ta, ALEKSANDER REWERS, kl.I a, RAFAŁ MRÓZ, kl.I b, BARTOSZ KIBAŁA, kl.III b.
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział .

 

Początek strony