ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

 21 października 2015 grupa uczniów z kilku klas naszej szkoły pojechała do wrocławskiego ZOO. Tam braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w obliczu zmian klimatycznych, realizowana zgodnie z misja wrocławskiego zoo”. Dowiedzieliśmy się jak zmiany klimatu  (globalne ocieplenie), negatywnie wpływają na populację zwierząt Arktyki i Antarktydy. Jak wiele zależy od naszych codziennych zachowań, aby oszczędzając energię spowolnić procesy degradacji środowiska, tym samym przyczynić się do ocalenia ginących gatunków. Po zajęciach obejrzeliśmy piękne Afrykanarium z okazami fauny a następnie wyruszyliśmy na spacer po zoo. Niezwykle udany wyjazd zorganizowała p. Anna Piechnik.

Zapraszamy do galerii.

Początek strony