ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Szkolna Galeria Pakamera prezentuje lalki ludowe z kolekcji p. Lucyny Cech na wystawie pt. Raz na ludowo. Wernisaż wystawy odbył się 14 marca 2013 r., z udziałem zaproszonych gości z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, w obecności przedstawicieli zielonogórskich mediów.

Była to pierwsza wystawa z cyklu Nasze pasje, w którym będziemy prezentować zainteresowania i twórczość członków naszej szkolnej społeczności. Wernisażowi towarzyszyła degustacja przygotowana przez właścicielkę zbiorów, panie z obsługi szkoły oraz nauczycielki a złożyły się na nią smakołyki z zimowych zapasów. Podstawę stanowił chleb ze smalcem domowej roboty, kiszone ogórki i kapusta. Hitem były marynowane rydze, w mgnieniu oka zniknęły suszone pomidory w oliwie, sałatki z ogórków oraz inne pyszności. Dla tych którzy nie mogą obyć się bez słodyczy, był pyszny dżem z czarnej porzeczki. Za sprawą wystroju świetlica, co podkreślali uczestnicy, zmieniła całkiem swój klimat , zapach siania (prosto z Drągowiny) rozłożonego na podłodze w połączeniu z tradycyjnymi smakami dobrze podkreślał ludowy temat wystawy.

 

Relacje z wystawy można obejrzeć i wysłuchać pod podanymi adresami:

http://rzg.pl/radio-zielona-gora/wiadomosci-zielona-gora/lalki-ludowe-na-50-lecie/

http://www.rtvlubuska.pl/aktualnosci/1075,okragla_50-tka

http://www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski/aktualnosci/spoleczne/pracownica-zespolu-szkol-zawodowych-pbo-w-zielonej-gorze-zbiera-ludowe-lalki-zorganizowala-wystawe-w-szkole/10400671

 

Rozne Rozne

 

Film ze strony : http://www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski

 

{flv}lalki-zsz-pbo{/flv}
Początek strony