ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Dnia 7 grudnia w szkole odbyła się konferencja pod hasłem:

„Systemowo i interdyscyplinarnie wobec przemocy”

W konferencji udział wzięło 113 osób, specjalistów z różnych dziedzin: pedagogów, kuratorów, pracowników socjalnych, asystentów rodziny, policjantów, strażników miejskich, pielęgniarek, lekarzy, psychologów, nauczycieli,a także studentów.
Sesja plenarna pod hasłem: Przemoc: widzę - reaguję – przeciwdziałam, składała się z wykładów:
1. Przemoc w rodzinie - raport z badań gimnazjalistów lubuskich. - dr Marzena Sendyk, Uniwersytet Zielonogórski
2. System pomocy - rozwiązania prawne - Agnieszka Pankiewicz – Woźniak – kurator zawodowy
3. Diagnoza – sytuacji w Zielonej Górze, przedstawienie Programu Przeciwdziałania Przemocy Miasta Zielona Góra - Marlena Narewska – pracownik socjalny
4. O przemocy z perspektywy gender (i nie tylko gender) - dr Anita Kucharska-Dziedzic, Stowarzyszenie BABA, Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem

Odbyły się także warsztaty dla osób zainteresowanych

Temat

Osoby prowadzące

Niespecyficzne formy krzywdzenia dzieci.

Dorota Hajewska - Kycia Jolanta Danielak

Praktyczne zastosowanie Niebieskiej Karty

Małgorzata Barska Magdalena Draszawka

Nie zamykajmy oczu na sygnały - zjawisko przemocy wobec dzieci. Programy profilaktyczne.

dr Joanna Dec
Małgorzata Mejza

 

 konf.  konf. konf.

 

Organizator: Towarzystwo Rozwoju Rodziny Oddział w Zielonej Górze we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych PBO Sp. z o. o. w Zielonej Górze Sfinansowano ze środków Urzędu Miasta Zielona Góra

Rok szkolny 2023/2024

Zawodowcy

Poprawa dostępności oraz warunków kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra.

Początek strony