ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Roku J. Korczaka, organizując międzyszkolny konkurs wiedzy nt. życia i twórczości tego wybitnego pedagoga i obrońcy praw dzieci.
Dnia 14 grudnia przybyli do naszej szkoły przedstawiciele Gimnazjum w Drzonkowie, Gimnazjum w Przylepie i Gimnazjum w Świdnicy. W konkursie uczestniczyli też uczniowie naszej szkoły, wszyscy z klasy 1Ta: Karolina Iks, Michał Pachurka i Mateusz Bocman. Uczestnicy najpierw indywidualnie rozwiązywali test, dotyczący znajomości faktów z życia J. Korczaka, a później odpowiadali na bardziej już szczegółowe pytania z życiorysu wybitnego pedagoga.
W części pierwszej bezkonkurencyjne okazało się gimnazjum w Drzonkowie , którego uczennice zajęły I, II i III miejsce. Opiekunką dziewcząt była p. Irena Kociszewska.
Grupowo nie do pokonania okazało się Gimnazjum w Przylepie .Reprezentantki tej szkoły bezbłędnie odpowiedziały na wszystkie, wcale niełatwe pytania. Opiekunem grupy był p. Władysław Kondras. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki rzeczowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Konkursowi towarzyszyła projekcja filmu „Korczak” oraz wernisaż szkolnej galerii Pakamera, przygotowany przez p. bibliotekarkę, Mirosławę Sobecką. Organizatorkami konkursu były panie: Jolanta Kłosowska i Jolanta Bałacka.


 Konkurs  Konkurs  Konkurs


Więcej zdjęć w galerii ...
Początek strony