ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Szlachetna paczka


  • Już po raz czwarty nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy Szlachetna Paczka. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. W ramach SZLACHETNEJ PACZKI docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności docieramy do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona. W tym roku tradycyjnie tworzymy jeden z rejonów w Zielonej Górze Zielona Góra PBO. Mamy 15 wolontariuszy, którzy zdążyli już przeprowadzić ankiety wśród potrzebujących rodzin i stworzyć internetową anonimową bazę danych na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Obecnie 5 rodzin ma już swojego darczyńcę. Finał akcji to 9-11 grudnia 2011r., wtedy to darczyńcy będą mogli dostarczyć paczki do magazynu, a wolontariusze przekażą je rodzinom potrzebującym. Pomagają nawet niemowlaki - poniżej list córeczki darczyńców do córeczki potrzebującej rodziny. Witaj Droga Joasiu. Mam na imię Michalinka. Wczoraj (tj.8 grudnia) obchodziłam swoje pół roczku, więc pewnie jestem tylko troszkę młodsza od Ciebie. Podobnie jak Ty, aktualnie mieszkam z moimi Dziadkami, Ciocią i Wujkiem, i podobnie jak Ty, moi Rodzice jeszcze się uczą. Wszyscy mnie tutaj rozpieszczają i kupują mi wiele rzeczy, dlatego postanowiłam się z Tobą podzielić moimi deserkami, zupkami, soczkami i pieluszkami. Mama mówiła, że dodała pieluszki Dada, które mi kupiła, ale mnie uczulają. Jeśli Tobie będą służyły to je zużyjesz, a jak nie to trzeba je wyrzucić i wybić Rodzicom z głowy kupowanie pieluszek w Biedronce. Krzesełko do jedzenia mam bardzo podobne do Twojego i mi w nim wygodnie się je. Dlatego mam nadzieję, że Tobie również się spodoba. No i te fajne śliniaki z rękawkami. Rodzice kupili dwupak, dlatego mamy takie same. Mówię Ci super się je, kiedy Mama nie krzyczy, że znowu wszystko poplamię. Rodzice kupili Ci też kombinezon na zimę. Ja mówiłam: „ nie kupujcie tego, każde dziecko nienawidzi się w to ubierać!”, ale oni się uparli. Mówią, że jest zima i trzeba. Jak trzeba, to trzeba, jedyne dobre, że chociaż różowy wybrali. Dałam Ci też jedną z moich sukienek, które dostałam od starszej koleżanki. W sukience też nie lubię chodzić, bo się podwijają i nie wygodnie się leży, ale przynajmniej ładnie wyglądają. Wszyscy mówią, że niedługo jakieś super święta – pierwsze święta w naszym życiu. Życzę Ci żeby Święty Mikołaj przyniósł Ci prezenty, żeby choinka ładnie błyszczała, a w domu pachniało makiem i piernikami. Twojej Mamie życzymy dużo siły i uporu w dążeniu do celu. Twoim Dziadkom i Wujkowi dużo zdrowia, szczęścia i radości z przebywania z Rodziną. A całej Rodzinie niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia! (choć i tak My pewnie ich nie zapamiętamy). Pozdrawiam, Michasia Ps. Mama każe dodać, żebyś ładnie jadła witaminki (jedną dziennie). Podobno dzięki temu będziemy mieć ładne, proste nóżki
  • - zdjęcie 1

    - zdjęcie 2

    Rok szkolny 2023/2024

    Zawodowcy

    Poprawa dostępności oraz warunków kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra.

    Początek strony