ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Zawodowcy

Poprawa dostępności oraz warunków kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra.

Wycieczka do NBP


 • Dnia 3 i 4 listopada br. uczniowie klas 1Ta, 2Ta i 3Ta wybrali się do zielonogórskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego. Wycieczka okazała się bardzo interesująca. Na uczniów czekało wiele atrakcji. Pracownicy NBP w Zielonej Górze w dostępny sposób przybliżyli nam m.in. podstawowe funkcje banku centralnego, historię bankowości, zasadę korzystania z liczydeł i innych, dziś już nieużywanych, urządzeń do liczenia monet i ich segregacji. Kto czuł się na siłach, mógł sprawdzić, jak ciężka jest sztaba złota. Można było z bliska przyjrzeć się monetom kolekcjonerskim, a także otrzymać na miejscu wybity żeton. Równie ciekawym punktem wycieczki było spotkanie z paniami, które przedstawiły nam sposoby rozpoznawania fałszywych banknotów. Była to bardzo praktyczna lekcja, która przyda się w codziennym życiu. W ramach Dni Otwartych NBP odbyła się także prezentacja zorganizowana przez pracownika Muzeum Ziemi Lubuskiej nt. pieniędzy zastępczych stosowanych w XIX i XX wieku.
 • - zdjęcie 1

  - zdjęcie 2

  - zdjęcie 3

  - zdjęcie 4

  - zdjęcie 5

  - zdjęcie 6

  - zdjęcie 7

  Początek strony