ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Zawodowcy

Poprawa dostępności oraz warunków kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra.

Dzień Drzewa


  • 10 października obchodzony jest Dzień Drzewa, ustanowiony w roku 1872 przez amerykańskiego znawcę i miłośnika przyrody Juliusza Mortona. W tym samym roku na jego apel posadzono ponad milion drzew. W Stanach Zjednoczonych dzień ten świętowany jest od roku 1892, w Europie idea Święta Drzewa znana jest od roku 1951. Od roku 2003 obchodzimy Światowy Dzień Drzewa również w Polsce. Celem prowadzonych akcji jest wskazanie na konieczność dbania o drzewa i sadzenia nowych oraz edukacja ekologiczna społeczeństw. W naszej szkole uczniowie przygotowali gazetkę szkolną oraz wzięli udział w ogólnoszkolnym konkursie ,, Las wokół nas”. Startowało ponad 20 osób z różnych klas, które odpowiadały na około50 pytań dotyczących drzew i lasów w Polsce i na świecie. I miejsce zajął JAROSŁAW JANIK –kl. IV tb, II miejsce – MAGDA PIETROŁAJ –kl. II ta.
  • - zdjęcie 1

    Początek strony