ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

W dniu 20.11.2008 roku w ZSZ PBO zorganizowany został konkurs wiedzy o nikotynie.

W świetlicy szkolnej zgromadziła się młodzież z trzech szkół, tj: Technikum nr. VI, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego (WODZ) oraz uczniowie ZSZ PBO.
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00, zapoczątkowała je prezentacja multimedialna prezentowana przez farmaceutę. Przestawione w niej były skutki i zagrożenia dla osób palących, a także zdjęcia płuc oraz informacje o szkodliwości palonego tytoniu, a także wdychanie dymu.

 

mt_gallery:

 

 

Prezentacja była dobrze i ciekawie wykonana. Gdy zakończyła się zasiała w młodych umysłach lekki strach i chęć do zerwania z nałogiem. Następną częścią był test, który każdy uczestnik spotkania rozwiązywał indywidualnie. Po jego napisaniu młodzież zajęła się pracą plastyczną w grupach, a ich tematyką było namalowanie plakatu, który odrzucał chęć sięgnięcia po papierosa, a w międzyczasie komisja sprawdzała testy. Podczas powstania rysunków, widać było, że wiele pomysłów zaczerpniętych zostało z prezentacji multimedialnej. Po oddaniu prac przyszedł czas na ogłoszenie wyników testu. Okazało się, że trzej uczniowie mieli taką ilość punktów, co wywołało dogrywkę. Opowiadali ustnie na pytania, które sami losowali. W starciu zwyciężyła Honorata Nowacka.
Podsumowując całość konkurenci wyróżnione zostały trzy osoby. Pierwsze miejsce w wyniku tego konkursu zajął Michał Adamkiewicz, drugie Honorata Nowacka, a trzecie Anna Oleksy. Sądzimy, że każdy uczestnik wyniósł wiele cennych informacji, a także mamy nadzieje, że zmusi palących nad rzuceniem palenia.

{slide=Zobacz wywiad z farmaceutą}
1. Jak się pan nazywa?
-Andrzej Barylak.
2. Od kiedy pan pracuje w tym fachu?
-Od 3,5 lat.
3. Co zainspirowało pana do takiej pracy?
-Do pracy zainspirowało mnie to, że mogę pomagać innym ludziom i ich leczyć, a to jest dla mnie najważniejsze, że mogę im pomóc.
4. Gdzie mieści się firma,  której pan pracuje?
-W Warszawie.
5. Ilu osobom udaje się panu pomóc rocznie?
-Myślę, że ok.500-1000 osób.
6. Jakich wskazówek mógłby pan udzielić dla ludzi, którzy chcą, a nie wiedzą jak rzucić nałóg?
-Niestety my możemy ich tylko uświadamiać, dlaczego warto rzucić papierosy. Złotych rad nie ma. Każdy do takiej decyzji dochodzi sam.Wskazówką mogą być najbardziej skuteczne plastry.
{/slide}

Uwaga: niedługo ukażą się materiały wizualne: zdięcia i film

Rok szkolny 2023/2024

Zawodowcy

Poprawa dostępności oraz warunków kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra.

Początek strony