ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

W naszej szkole powstał jeden z dwóch sztabów LOKALNYCH szlachetnej paczki, działa z nami 11 wolontariuszy, i wciąż ludzie z miasta zgłaszają sie z chęcią pomocy - KOORDYNATORAMI AKCJI W SZKOLE JEST SYLWIA SZOLC - DYREKTOR DS WYCHOWAWCZYCH ORAZ MAŁGORZATA MEJZA -PEDAGOG SZKOLNY na czym polega Szlachetna Paczka? więcej

W PROJEKCIE SZKOŁA HUMANITARNA WE WSPÓŁPRACY Z POLSKĄ AKCJA HUMANITARNĄ- KOORDYNATORAMI AKCJI W SZKOLE JEST SYLWIA SZOLC - DYREKTOR DS WYCHOWAWCZYCH ORAZ MAŁGORZATA MEJZA -PEDAGOG SZKOLNY

POLSKA AKCJA HUMANITARNA - kim jest?

Misja i wizja
Naszą misją jest uczynić świat lepszym przez zmniejszenie cierpienia i promowanie wartości humanitarnych.
PAH pomaga ludziom w sytuacjach kryzysowych w jak najszybszym uzyskaniu samodzielności i przyjęciu odpowiedzialności za własną przyszłość. Jednocześnie skupiamy się na polskim społeczeństwie, kształtując postawy humanitarne i budując nowoczesną kulturę pomocy. Naczelną zasadą PAH jest efektywne działanie z poszanowaniem godności człowieka. Naszą zasadą, obowiązującą od samego początku działania fundacji, jest udzielanie pomocy bez względu na narodowość, rasę, religię czy stronę konfliktu.

Historia i charakter działalności PAH

Działamy od 12 grudnia 1992 roku, początkowo jako Fundacja EquiLibre, a od grudnia 1994 roku pod obecną nazwą. W 1992 roku Janina Ochojska zaczęła organizować konwoje z darami dla mieszkańców Sarajewa. Była to pierwsza tego typu inicjatywa, która dawała społeczeństwu polskiemu możliwość niesienia pomocy cierpiącym z powodu wojny toczącej się tak blisko. Działania PAH mobilizowały ludzi z bardzo różnych środowisk społecznych, którzy chcieli pomagać i solidaryzować się z potrzebującymi. Dzięki ich zaangażowaniu udało nam się zorganizować szereg spontanicznych akcji pomocowych. Koncentrowaliśmy się głównie na pomocy natychmiastowej wysyłając w miejsce tragedii konwoje z darami pierwszej potrzeby – żywnością, lekami, sprzętem rehabilitacyjnym i innymi, najbardziej podstawowymi środkami niezbędnymi do przeżycia w sytuacji wojny czy katastrofy naturalnej.

Pomagaliśmy w wielu miejscach na świecie, zetknęliśmy się z rozmaitymi sytuacjami kryzysowymi, obserwowaliśmy różne formy niesienia pomocy. Dzięki tym doświadczeniom znacznie rozbudowaliśmy i wyspecjalizowaliśmy zakres naszych działań. Dzisiaj skupiamy się przede wszystkim na niesieniu pomocy długofalowej, mając na uwadze długotrwały i stabilny rozwój danego regionu dotkniętego wojną czy kataklizmem. Jednocześnie nadal angażujemy do pomocy całe społeczeństwo, dając możliwość uczestnictwa w naszych działaniach - PAH można wspierać w ramach wolontariatu lub jako ofiarodawca. W ten sposób propagujemy przekonanie, że każdy na miarę swoich środków może pomóc innym. Dzięki temu przyczyniamy się do budowania kultury tolerancji i odpowiedzialności globalnej w naszym kraju.

Zarząd PAH

Janina Ochojska-Okońska pełni funkcję prezesa Polskiej Akcji Humanitarnej od momentu jej powstania.

Zarząd PAH tworzą Włodzimierz Sarna, Grzegorz Gruca, Małgorzata Jasiczek-Gebert i Aleksandra Rezunow.

 

 

Rok szkolny 2023/2024

Zawodowcy

Poprawa dostępności oraz warunków kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra.

Początek strony