ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

W ramach projektu „Poznajemy lokalnie i globalnie” w dniu 16.06.2016 r. wybrałyśmy się do Muzeum Etnograficznego w Ochli. Po skansenie oprowadzała nas pani przewodniczka, pokazała nam zabytkowe obiekty architektury wiejskiej. Wśród nich wieżę winiarską z XVIII w. z Budachowa i najstarszy w Polsce drewniany obiekt mieszkalny z Potrzebowa datowany na 1675 rok. Zobaczyłyśmy także, jak wyglądała dawniej klasa szkolna, zajrzałyśmy do sklepu kolonialnego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się lodówka na lód rzeczny. Czegoś takiego jeszcze nie widziałyśmy. Potem usiadłyśmy na ławeczkach przy chatkach i odpoczywałyśmy przy śpiewie ptaków. Stwierdziłyśmy, że kobiety kiedyś miały strasznie dużo pracy. Żeby zjeść kromkę chleba z masłem należało to wszystko samemu zrobić! A dziś? Pojechałyśmy na kolację do internatu :)

Link do galerii - niedługo się ukaże. 

Początek strony