ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Dnia 29.03.2011 na Nasze zaproszenie przyjechali do internatu pasjonaci podróżowania Pan Jerzy Romejko,  Pan Marek Szczepański oraz Pani Grażyna Kranz-Kiel współzałożycielka  Fundacji im. Maurycego Beniowskiego. Głównym celem spotkania było pokazanie filmu z ostatniej wspólnej podróży jaką odbyli na Madagaskar, ale także propagowanie wiedzy o Maurycym Beniowskim- wielkim podróżniku, żołnierzu oraz Królu Madagaskaru. Dlatego też przygotowaliśmy specjalnie na to spotkanie gazetkę tematyczną zatytułowaną - Beniowski i Madagaskar. Młodzież mogła podziwiać szlachetne kamienie przywiezione z tej  podroży, instrument muzyczny o oryginalnym brzemieniu  i zobaczyć inną kulturę. Zostaliśmy wręcz oczarowani pięknymi opowieściami, zdjęciami, ale i PODRÓŻNIKAMI.

Było to niesamowite spotkanie, już wiemy, że chcemy jeszcze raz zaprosić Panów do nas:)

 

Początek strony