ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH PRZEDSIĘBIORSTWA BUDOWNICTWA OGÓLNEGO

W piątek 12 kwietnia 2002r. w zielonogórskiej Palmiarni nagrody otrzymali laureaci i wyróżnieni
w II Wojewódzkim Konkursie Poetyckim dla Młodzieży „ Kawałek wiersza zieloną kredą pisany”.
Wiersze nadesłało 84 autorów z województwa lubuskiego oraz Wolsztynai,  Rakoniewic.
Młodzi poeci z Klubu Szufladera z Młodzieżowego Domu Kultury Harcerza (organizatora konkursu) do finału zakwalifikowali 24 autorów. Następnie jury w składzie: Anna Szczęsna, poetka, pracownik naukowy Uniwersytetu Zielonogórskiego, Andrzej Buck, dyrektor Teatru Lubuskiego, wydawca, Jarosław Dulęba, poeta, Ewa Andrzejewska, poetka i Leszek Kalinowski z „ Gazety Lubuskiej” postanowili uhonorować najlepszych młodych poetów równorzędnymi nagrodami.

Uczennica naszej szkoły Małgorzata Białas z klasy IV Lza otrzymała wyróżnienie.

Wiersze laureatów recytowali aktorzy Teatru Lubuskiego: Marta Artyniak i Adam Jędrosz,a czas umilił literacką piosenką Waldemar Pawlikowski.
Nagrodzone utwory znajdują się w Zeszycie Poetyckim Szufladery oraz na łamach „ Alfowego bajerowania”.

KARA

Nie lubię, gdy mi karze
Zauważa moje niezrozumienie
Widzę jego żal, lecz milczę
Lubię odgłos jego ust i pachnącą ciepłem
wonią ślimaków szyję.
Brzydzę, lecz ździerżam delikatne bez
brudu i przepełnione pożądaniem dłonie.
Lubię zniewalający zapach jego ciała,
oczy, włosy dotykające i muskające
Odrywający gaz zbliżenia
Umieram, gdy mi karze.

KONKURS   „ Młodzież przeciw uzależnieniom i przemocy”.

W Bibliotece im. C.K. Norwida w Zielonej Górze dnia 04 czerwca 2002r. odbyło się podsumowanie konkursu.

Konkurs zorganizowało Lubuskie Stowarzyszenie „Trzeźwość”, redakcja czasopisma „ Nasz Wybór” w Zielonej Górze przy współpracy: Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wlkp., Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego.

W konkursie udział brały dzieci szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych w kategoriach:

plastycznej:

rysunek

Uczennica naszej szkoły Jolanta Kozaczyńska z klasy III Lza otrzymała wyróżnienie w kategorii plastycznej. Serdecznie gratulujemy.

literackiej:

opowiadanie
wiersz
utwór satyryczny
scenariusz

Celem konkursu było:

Zwiększenie aktywności młodzieży zapobiegania uzależnieniom i przemocy

Wzbogacenie metod, środków i form oddziaływania na młodzież

Kształtowania prawidłowych, społecznie akceptowanych postaw dzieci i młodzieży do zdrowego stylu życia

Jolanta Kozaczyńska

uczennica III klasy LICEUM