ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

W dniu 29 października 2008 r. od godz. 13:00 do 15:30 na terenie supermarketu "Intermarche" na Jędrzychowie uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych PBO zorganizowali pierwszy happening "Ratuj Życie - weź apteczkę". W ramach realizowanego projektu utworzono kilka stanowisk: bezpłatny pomiar ciśnienia krwi, zabawy dla dzieci, resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz urazowe, na którym uczniowie prezentowali wyposażenie apteczek samochodowych oraz uczyli jak postępować w wypadku oparzeń, krwotoków, ciał obcych. Osoby, które poprawnie dokonały oceny stanu poszkodowanego oraz wykonały RKO zostały nagrodzone upominkami, otrzymały m. in. maseczki do prowadzenia sztucznego oddychania, kamizelki odblaskowe, apteczki samochodowe, gadżety i słodycze. Dzieciom biorącym udział w zabawie plastycznej wręczono książeczki o zasadach bezpieczeństwa, znaczki odblaskowe na tornister i słodycze.

To tylko fragment artykułu, całość możesz zobaczyć w serwisie miejskim Zielona Góra
Początek strony