ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Operator maszyn CNC

Operator CNC obsługuje specjalistyczne maszyny i urządzenia (np. tokarki, frezarki) służące do obrabiania tworzyw sztucznych i metali.

Osoba na takim stanowisku posiada umiejętności pozwalające na obsługiwanie nie tylko tradycyjnych maszyn, lecz także skomplikowanych, elektronicznych robotów, sterowanych elektronicznie.

Operator CNC samodzielnie dobiera odpowiednie materiały i tworzywa, a także narzędzia wykorzystywane do obróbki skrawaniem.

Operator monitoruje poprawne funkcjonowanie urządzeń, przeprowadza okresowe badania techniczne oraz wykonuje doraźne prace serwisowe.

Obrabiarki CNC to nowoczesne urządzenia, których sterowanie odbywa się za pomocą sterowników i paneli operatorskich.
 

SLUSARZ

Ślusarz to pracownik, zajmujący się ręczna lub z wykorzystaniem elektronarzędzi obróbka metali na zimno. Ślusarz wykonuje różne przedmioty z metalu na bazie rysunków technicznych – np. części do form odlewniczych i maszyn.

Obsługuje maszyny i narzędzia warsztatowe (tokarka, frezarka, elektro-drążarka), kontroluje samodzielnie wyprodukowane części przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu pomiarowego z zachowaniem wymogów jakościowych i techniczno-konstrukcyjnych, dba o stan techniczny i sprawność maszyn, narzędzi i przyrządów pomiarowych.

 

ODLEWNIK

Planuje, nadzoruje lub prowadzi procesy produkcyjne w odlewniach żeliwa, stali lub metali nieżelaznych na bazie dokumentacji technologicznej i konstrukcyjnej. Przygotowuje produkcje odlewów, nadzoruje stan maszyn i urządzeń.

Nowoczesne maszyny odlewnicze są w pełni zautomatyzowane, co ułatwia prace związane z ich obsługa.

 

Galeria z zakładu pracy

Zawodowcy

Poprawa dostępności oraz warunków kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra.

Początek strony