ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Mamy pierwszą paczkę w magazynie, od nauczycieli Gimnazjum w Czerwieńsku...

Mamy już zarejestrowanych 30 darczyńców, brakuje nam jeszcze opiekunów dla 17 rodzin w naszym sztabie...

mt_gallery:

Szlachetna paczka 2009
Po raz kolejny ruszyła akcja szlachetnej paczki w Zespole Szkół Zawodowych PBO Sp. z o.o. w Zielonej Górze. Od samego początku prężnie działający zespół wolontariuszy składający się z 31 ochotników, 4 kierowców, 5 nauczycieli i jednego byłego ucznia z bratem - z werwą i ogromnym zaangażowaniem ruszyli do realizacji postawionych przed nimi zadań. Odwiedziny u rodzin, ankietowanie, rozpoznawanie potrzeb, przekazywanie danych, to na dzień dzisiejszy nasze główne zajęcie, wymagające zwłaszcza od młodzieży poświęcenia swojego czasu wolnego no i serca oczywiście.  Sporo pracy przed nami, ale wszyscy doskonale wiemy, jak ważna jest pomoc potrzebującym.
Ideę Szlachetnej Paczki wspaniale oddają słowa jednej z naszych wolontariuszek:
"Szlachetna paczka, to wspaniała przygoda z ludźmi. Wyzwala dużo dobrych uczuć, daje poczucie wspólnoty i przekonanie, że uczestniczysz w czymś pożytecznym i dobrym. Przekonujesz się, że w ludziach tkwi potencjał dobra, trzeba go tylko uruchomić. Pozwala na lepsze przeżycie Świąt Bożego Narodzenia z myślą, że domów w których ta radość mogłaby być przytłumiona niedostatkiem jest mniej. I ty się do tego przyczyniłeś".

Szlachetna paczka

"Szlachetna paczka, to wspaniała przygoda z ludźmi. Wyzwala dużo dobrych uczuć, daje poczucie wspólnoty i przekonanie, że uczestniczysz w czymś pożytecznym i dobrym. Przekonujesz się, że w ludziach tkwi potencjał dobra, trzeba go tylko uruchomić. Pozwala na lepsze przeżycie Świąt Bożego Narodzenia z myślą,że domów w których ta radość mogłaby być przytłumiona niedostatkiem jest mniej. I ty się do tego przyczyniłeś".

Mirka

{nomultithumb}Szlachetna paczka 2009

Zaczynamy szlachetną paczkę – pomóż nam już teraz, zgłoszenia u p. pedagog M. Mejzy.

Zobacz film o paczce (w połowie dziennika)

Sztab w Zespole Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze powstał w bardzo szybkim tempie!!!!
Mamy już 18 wolontariuszy, a wciąż przychodzą ludzie i pytaj się w czym można pomóc. Cieszy mnie, że w tym roku wrócili do nas dawni uczniowie, chłopcy, którzy skończyli zawodówkę dzwonią z deklaracjami, pomożemy…
Zgłaszają się chłopacy naszych wolontariuszek, że im i Paczce pomogą bardzo chętnie, mamy już dodatkowych kierowców i auta.
Robimy powoli wywiady w rodzinach, pierwsze rodziny już odwiedzone. Wolontariusze umawiają się na spotkania z pozostałymi. Spływają też z instytucji deklaracje współpracy. Czekamy jeszcze na jedną listę rodzin potrzebujących wsparcia, mamy około 30 adresów, potrzebujemy 90, ale poczta pantoflowa działa. Mamy kontakt z pielęgniarkami środowiskowymi, kuratorami, Ośrodkiem Pomocy Społecznej i innymi miejscami.
Wolontariusze mają zapał do działań, który wciąż zaraża innych.
LaughingMałgorzata Mejza liderka rejonu
Zespół Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze.

{nomultithumb}Szanowna Pani, Szanowny Panie,
w imieniu wolontariuszy Stowarzyszenia WIOSNA zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie działań Szlachetnej Paczki w Zielonej Górze.

 Akcja społeczna SZLACHETNA PACZKA, w tym roku akcja jest organizowana już po raz ósmy; jej celem jest przekazanie wigilijnej pomocy dla najuboższych osób z całej Polski a szczególnie z naszego rejonu. W Zielonej Górze istnieją 2 sztaby wolontariuszy – planujemy pomóc 60 rodzinom z miasta i okolic.

 Na potrzeby SZLACHETNEJ PACZKI 2008 planujemy zaangażować aż 100 000 osób w Polsce. W ramach akcji w całym kraju działa ponad 200 sztabów prowadzonych przez 3000 naszych wolontariuszy, dzięki którym zorganizujemy świąteczną pomoc dla 8000 rodzin i osób potrzebujących. Razem z nami paczki przygotują pracownicy dużych korporacji, firm
i urzędów, a także uczniowie, wychowawcy szkolni i dyrekcje  szkół. Do tej pory, w ciągu 7 poprzednich lat pomoc o łącznej wartości 3 055 500 zł otrzymało w niej 35,5 tys. osób.

Początek strony