ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

 

Konkurs młodych fachowców branży budowlanej

20 kwietnia 2017 r. odbyła się kolejna edycja konkursu, w którym młodzi ludzie mogą pochwalić się praktycznymi  umiejętnościami zdobytymi w trakcie kształcenia zawodowego.   O zainteresowaniu konkursem świadczy liczba startujących drużyn  14 z 8 szkół zawodowych budowlanych oraz jego zasięg obejmujący trzy województwa – lubuskie, wielkopolskie oraz dolnośląskie.

Zadania konkursowe obejmowały pytania teoretyczne w postaci testu oraz praktyczne zadania dla młodych fachowców: układanie glazury, tapetowanie, malowanie oraz murowanie.

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci narzędzi, nagrodzone zostały również ich szkoły – otrzymały bony finansowe na materiały budowlane do wykorzystania w nauce zawodu. Za nagrody dziękujemy firmom: ATLAS, CASTORAMA, FAST, KUBALA, SOPRO, ROCKWOOL, YTONG SILKA, PBO Sp. z o.o.

 Oto zdobywcy Magicznych Kielni:

I miejsce Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Międzyrzecza

II miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Grodziska Wielkopolskiego

III miejsce Zespół Szkół Budowlanych z Bolesławca

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji za rok.

Początek strony