ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Dla szkolnej biblioteki to znakomita okazja do popularyzacji czytelnictwa. Nauczyciele chętnie włączyli się do zaproponowanych przez bibliotekarza działań, czytając uczniom na lekcjach wybrane fragmenty książek. Uczniowie również czytali głośno, tak jak np. klasa 2A dokumentację techniczną. W szkolnym radiowęźle nagrano fragmenty „Gwiezdnych wojen” i „Love story” w wydaniu dźwiękowym. W obsadzie „Gwiezdnych wojen” znaleźli się pp. Dariusz Polaczek – Lord Vader, Krzysztof Uhman- Komandor, Mirosława Sobecka – narrator i jako gość specjalny p. dyrektor Katarzyna Niedźwiecka – księżniczka Leia. W obsadzie „Love story” znaleźli się pp. Małgorzata Mejza – narrator, Ewa Awińska – Jenny, Adam Rzepka – doktor Sheppard i Marek Piątak – Olivier. Marek był również realizatorem nagrania a pomagał mu drugi szkolny radiowiec Adrian Blajer, obydwaj są uczniami klasy 2A. Szkolny radiowęzeł emitował również zagadki  literacko-muzycznej; trzeba było po wysłuchaniu muzyki do filmu odpowiedzieć na podstawie jakiej książki powstał.

Organizator Dnia dziękuje serdecznie wszystkim za współpracę :)

Początek strony