ul. Botaniczna 77
65-392 Zielona Góra

ZSZ PBO Zielona Góra

Zespół Szkół Zawodowych PBO

Międzyszkolne Koło Ratownicze PCK pod opieką Pani Iwony Bonikowskiej przygotowało projekt pt. „Moje życie”, który został dofinansowany przez Urząd Miasta Zielona Góra i będzie realizowany w okresie od 01.02.2013 do 30.09.2013r. Program skierowany jest do uczniów naszej szkoły oraz do mieszkańców szkolnego internatu w wieku od 16 do 18 lat.

Program profilaktyczny, który chcielibyśmy realizować ma na celu:

  • zapobieganie uzależnieniom od nikotyny, alkoholu i środków psychoaktywnych,
  • przeciwdziałanie przemocy w rodzinie,
  • przeciwdziałanie wyuczonej bezradności i wykluczeniu społecznemu.

Program podzielony jest na cztery etapy:

  • Etap pierwszy polega na integracji grupy, budowaniu i wzmacnianiu poczucia własnej wartości, zbudowaniu poczucia wspólnoty i wzbudzeniu motywacji.
  • Etap drugi to warsztaty „Moje życie”, w którym młodzież będzie spotykać się ze specjalistami z każdej sfery działań profilaktycznych. W trakcie tych warsztatów uczestnicy będą zastanawiać się, co można zmienić w swoim życiu i jak wywołać zmiany w otoczeniu.
  • Trzeci etap to trening zadaniowy, gdzie nastąpi kreatywne generowanie pomysłów. Idea tego etapu opiera się na burzy mózgów. Pomysły będą wykorzystane do stworzenia ulotek, poradnika i plakatów dla młodzieży i dorosłych
  • Czwarty etap to ewaluacja programu, polegająca na omówienie przez uczestników zmian jakie w nich zaszły z naciskiem na pozytywne aspekty, tak aby zachęcić grupę do dalszej pracy nad rozwijaniem własnych pasji i zainteresowań.

W projekcie „Moje życie” będą prowadzić zajęcia warsztatowe m.in.: psycholog, terapeuta uzależnień, lekarza - epidemiolog, członkowie klubu AA, pielęgniarka społeczna,, wychowawca z Zakładu Karnego w Krzywańcu oraz wychowawcy klas.

Do zobaczenia na warsztatachJJ

                                                        Międzyszkolne Koło Ratownicze PCK

Zawodowcy

Poprawa dostępności oraz warunków kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra.

Początek strony